Firma LEGO i Cartoon Network przedstawiają”MIXELE”

Cartoon Network i firma LEGO przedstawiają „Mixele” – markę, która w tym miesiącu zadebiutuje na wielu platformach – 6 lutego w USA jako Mixels.com, 12 lutego w amerykańskim Cartoon Network pod postacią krótkich animacji i w pierwszym kwartale roku jako aplikacja. W Polsce „Mixele” można oglądać od dziś, premierowe odcinki będą nadawane w poniedziałki o godz. 17:38.

 
 

„Mixele” to rewolucyjna, globalna marka stworzona w wyniku współpracy dwóch potężnych liderów w branży rozrywki dziecięcej – Cartoon Network i Grupy LEGO, która zadebiutuje w USA na wielu ekranach i platformach w lutym.

Ta prawdziwie wieloplatformowa marka pojawi się w sieci 6 lutego pod postacią strony Mixels.com, następnie 12 lutego w amerykańskim Cartoon Network zadebiutują animowane szorty pt. „Mixele”, które będą emitowane pomiędzy odcinkami serialu „Młodzi Tytani. Akcja!” (7:30-8:00pET). Wkrótce dzieci będą również mogły: „miksować, maksować i murpować” własne postaci z serii klocków LEGO ® Mixels i pobrać płatną aplikację Calling All Mixels.

Konsumpcja mediów wśród dzieci zmienia się z każdym dniem, a ta bezprecedensowa współpraca i pojawienie się Mixeli pokazuje ewolucję tego, jak Cartoon Network postrzega rozwój i dystrybucję treści oraz własności intelektualnej. Dzięki współpracy światowej klasy animatorów, twórców gier i projektantów trwającej od samego początku przygotowań do zaprezentowania marki na różnych platformach i w różnych formatach, Cartoon Network i LEGO pozwolą dzieciom na całkowicie zintegrowaną i bogatą interakcję z marką od dnia jej premiery.

„Mixele” to świat kolorowych stworków, które mogą się łączyć ze sobą na wiele sposobów, co często prowadzi do zaskakujących i komicznych rezultatów. Są to zabawne i psotne postaci, które żyją w trzyosobowych klanach. Każdy klan ma wyjątkową właściwość. Infernici są ogniści i impulsywni, ale przydatni podczas grilla. Kragsterzy to pracowity klan górników, a Elktroidzi to ekscentrycznie-elektryczne Mixele, które mają wystarczająco dużo energii, by oświetlić cały świat. Natomiast Nixele to małe, destrukcyjne stworzonka, które istnieją po to by dzielić, a nie łączyć, to totalne przeciwieństwo Mixeli.

Strona Mixels.com będzie pełniła rolę bazy dla fanów Mixeli, gdzie będą mogli obejrzeć wszystkie szorty, dowiedzieć się więcej o postaciach i świecie Mixeli. Dzieci będą mogły wejść w interakcję z marką poprzez poznanie środowiska każdego klanu i każdego Mixela, łączenie różnych Mixeli ze sobą i odkrywanie masy zabawnych kombinacji oraz minigry z postaciami z różnych klanów. Świat każdego z klanów będzie wypełniony wieloma, kolorowymi elementami graficznymi, które będą obrazować wyjątkowe cechy środowiska danego plemienia Mixeli. Dzięki cubitom – kolorowym kostkom, dzieci będą mogły mieszać ze sobą Mixele z tych samych klanów, by utworzyć gigantycznego Maxa lub łączyć ze sobą członków różnych klanów, by odkryć nowe, ekscytujące kombinacje. Tworząc udane miksy, dzieci będą mogły odblokować kolejne minigry. Wraz z wprowadzeniem nowych Mixeli, nowe klany i nowe mini-gry będą dodawane do strony, by odzwierciedlić ich rosnący świat.

Mixels.com została zaprojektowana przez Cartoon Network Digital, studio nominowane do nagrody Emmy za Watch Cartoon Network App i stronę Cartoonnetwork.com

W animowanych szortach złożonych z segmentów trwających od 1 do 2 minut pojawiają się liczne postaci przeżywające zabawne przygody, w których mogą zrobić „mix” (połączenie dwóch postaci), „max” (gdy łączą się trzej członkowie klanu), lub „murp” (gdy połączenie się nie udaje). „Mixele” zadebiutują w amerykańskim Cartoon Network 12 lutego i będą emitowane co tydzień, w Polsce można oglądać je od 3 lutego o 17:38, tuż przed emisją serialu „Jeźdźcy smoków: Obrońcy Berk”. Szorty zostały stworzone dla Cartoon Network przez Johna Fanga (Generator Rex, Ben 10) i Dave’a Smitha (Atomówki), producentami wykonawczymi Mixeli są Jennifer Pelphrey, Tramm Wigzell, Brian Miller i Rob Sorcher, a wyprodukowało je Cartoon Network Studios.

Aplikacja Calling All Mixels, która zadebiutuje jeszcze w pierwszym kwartale tego roku to wciągająca mieszanka przygody, strategii i walki z dozą kreatywnego mieszania. Znajdź zagubione Mixele, odkryj nowe lądy i stwórz niesamowite miksy w trójwymiarowym świecie, wszystko podczas budowania skomplikowanych struktur, by zabezpieczyć zebrane Cubity. Gracze będą mogli wcielić się w rolę Flaina z klanu Infernitów, który wyrusza na poszukiwanie zagubionych klanów Mixeli! To nie będzie proste zadanie, ponieważ irytujące Nixele przemierzają ziemię wraz z klanami Mixeli i tylko czekają, by wpędzić w kłopoty wszystkich w zasięgu ich wzroku. Flain i reszta Mixeli, będą musieli wykorzystać swój dowcip, by znaleźć nowych przyjaciół, zdobyć nowe bazy, zgromadzić składniki, stać się silniejszymi i poradzić sobie z odwiecznym problemem Nixeli, jeśli planują połączyć wszystkie klany Mixeli! Aplikacja Calling All Mixels została stworzona przez Hibernum Creations i opublikowana przez nominowane do nagród Emmy Webby Cartoon Network Games.

LEGO Mixele to nowa seria klocków, która pozwala na tworzenie zabawnych postaci wykorzystując wszechstronność i kreatywność systemu budowania LEGO umożliwiającą odtworzenie „mixów”, „maxów” i „murpów” w fizycznej formie. Klocki LEGO Mixele będą wprowadzane falami, w ciągu roku zostaną przedstawione poszczególne klany: Frostikonowie, Infernici, Flexerzy, Kragsterzy, Elektroidzi i Fang Gang. Dzieci będą mogły mieszać i łączyć LEGO Mixele wykorzystując tajemnicze Cubity, które pozwalają na tworzenie nowych, komicznych postaci i zanurzyć się w rozległy świat Mixeli.

Cartoon Network (CartoonNetwork.com) nieprzerwanie jest najpopularniejszym kanałem telewizyjnym wśród amerykańskich chłopców w wieku od 6 do 11 lat i 9 do 14 lat. Obecnie dociera do niemal 99 milionów gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych i 194 krajach na świecie. Cartoon Network to kanał komercyjny należący do Turner Broadcasting System, dostępny w HD i oferujący widzom oryginalne, zakupione oraz klasyczne seriale dla dzieci i całej rodziny. Obok produkcji seriali wielokrotnie nagradzanych Emmy® oraz wiodących w branży aplikacji i gier online, Cartoon Network zajmuje się kluczowymi zagadnieniami społecznymi, które dotyczą rodzin w ramach takich inicjatyw jak Stop Bullying: Speak Up i Move It Movement, które ukierunkowane są na rozwiązywanie problemów.

Grupa LEGO to prywatna, rodzinna firma, której siedziba znajduje się w Billund w Danii. Została założona w 1932 roku i dziś jest jednym z wiodących, światowych producentów zabawek dla dzieci. Grupa LEGO zaangażowana jest w rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności. Produkty LEGO dostępne są w ponad 130 krajach świata. Aby uzyskać więcej informacji o LEGO odwiedź www.LEGO.com.

źródło:Cartoon Network Polska

Podobne artykuły

070915_2123_Mobilnyrout1.png

Mobilny router ZTE MF910 z LTE bez umowy

ZTE, globalny producent i dostawca nowoczesnych urządzeń oraz technologii telekomunikacyjnych wprowadza do sprzedaży poza operatorskiej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>